Огорожа, бар'єр - встановлюються для обмеження / контролю або виключення людей, або тварин, для визначення меж або для декору і завершення загальної екстер'єрної композиції. Деревина, грунт, камінь і метал широко використовуються в різних варіаціях для огорожі. Огородження з живих рослин були зроблені в багатьох місцях, таких як живоплоти Великобританії і континентальній Європі і кактусові огорожі Латинської Америки. У багатій деревиною країні, такий як колоніальна країна і Північна Америка 19-го століття, було розроблено багато видів дерев'яних парканів, таких як зигзагоподібний розрізний рейок, опорний поручень і пікет. На Східно-Європейській рівнині і в західній частині Сполучених Штатів були зведені огорожі з газону, які часто стояли роками за відсутності проливних дощів.
Переваги біологічної огорожі, розробленої в якості бар'єру для конкретних організмів - очевидні, і видно деякі недоліки, пов'язані з огорожами, побудованими з більш традиційних будівельних матеріалів.
Провід, видатний сучасний матеріал для огорожі, вперше був використаний в середині 19-го століття, з розвитком методів масового виробництва. Ткані дротяні огорожі, прикріплені до дерев'яних, сталевих або бетонних стовпів, довели свою економічність і довговічність (дерев'яні стійки можна обробити консервантом). Винахід огорожі з колючого дроту в 1860-х роках і машини для його виготовлення в 1874 році зробило можливим ефективне огорожу поголів'я великої рогатої худоби.
Електрифіковані паркани, часто поодинокі нитки з колючого дроту, іноді використовуються для тимчасового утримання тварин. М'яке ураження електричним струмом дається тварині з інтервалами в кілька секунд, якщо воно стикається з парканом.
Для багатьох людей паркани носять більше декоративну функцію, а не захисну як це було раніше. Та й факт необхідності захисту залежить від країни і обставин в яких знаходиться замовник. Тим не менш, до цих пір можна часто зустріти масивні паркани заввишки до 2,5 метрів.
Металеві конструкції - кращі серед видів і типів огорож - якість + краса. У країнах, що розвиваються, таких як Мексика, Бразилія і т.п. споруда масивних парканів щільно пов'язана з високим рівнем злочинності, зі слабкою інфраструктурою і щільністю забудови.
В Україні металеві паркани практикують різних висот, але в середньому не більше 2 метрів. Тут необхідність в зборах носить захисну і огороджувальну функції. Коли на першому місці стоїть ваша безпека і бажання вільного власного простору, то естетичний декор огорожі вже може і не грати ролі.
У наш час на заході люди вже давно відмовилися від величезних кам'яних парканів на користь невисоких декоративних огорож.
У Сполучені Штати люди стали прихильниками дерев'яних парканів та огорож. В Україні за популярністю на першому місці залишається - метал, як надійний матеріал для огорожі.